اجرای نمای کرتین وال

روش‌های مختلف اجرای نمای کرتین وال ارتباط مستقیمی با ایده طراح و معمار بنا دارد. در ساختمان‌هایی که معمار تاکید بر المان‌های افقی و عمودی در مدول‌های شیشه دارد با روش فیس کپ اجرا می‌گردد. اما در ساختمان‌هایی که معمار اصرار بر دیده شدن کامل سطح نما به صورت شفاف و شیشه‌های یکپارچه دارد از روش‌های فریم لس استفاده می‌شود. در یک حکم کلی برداشت دقیق نما (AS BUILT) و محاسبات استاتیکی جهت تعیین سایز لامل (محاسبات بار مرده و فشار بار باد و …) و در نهایت تهیه نقشه‌های اجرایی یا شاپ(SHOP DROWING) دقیق جهت پیاده‌سازی آن از ملزومات اصلی هر نمای شیشه‌ای می‌باشد. در این مقاله به بررسی مراحل اجرای نمای کرتین وال می‌پردازیم.

جهت خرید و استعلام قیمت نمای کرتین وال می‌توانید با شماره‌های
09127957099 و 09125595841 تماس بگیرید.

نحوه اجرای نمای کرتین وال چگونه است؟

با توجه به اینکه نمای کرتین وال به سازه اصلی الحاق می‌گردد. محاسبات استاتیک در آن از ارکان اصلی طراحی و اجرای نمای کرتین وال می‌باشد. محاسبات استاتیکی سایز لامل مصرفی را مشخص نموده و نحوه اتصال به سازه اصلی را تعیین می‌نماید. درشرکت نما تجارت آوش محاسبات استاتیک بر اساس شکل، مورد مصرف بنا، اقلیم و ارتفاع آن انجام می‌شود. مقادیر محاسبه شده نیز دراختیار کارفرمایان محترم قرارمی‌گیرد. براساس سایز لامل مصرفی و نحوه اتصال به سازه نقشه‌های شاپ دقیق استخراج می‌شود. با توجه به سیستم مورد نظر کارفرما پیش ساختگی نمای کرتین وال در دستور کار دفتر فنی شرکت نما تجارت آوش قرار می‌گیرد.

نحوه اجرای نمای کرتین وال

برخی انواع اجرای نمای کرتین وال

اجرای نمای کرتین وال بسته به نوع سازه و ویژگی‌های آن تفاوت دارد. این نماها در مدل‌های مختلف قابل تولید و نصب می‌باشند. عوامل مهم زیادی در تعیین طراحی نما نقش دارند. از جمله آن‌ها می‌توان به محل و نوع دسترسی به کارگاه، زمان صرف شده برای نصب و اجرای نما، اطلاعات مربوط به طراحی و نوع آن، قیمت برآورد شده برای نما و به طور کلی طراحی و ساختار سازه اشاره کرد. خود نما نیز به دسته‌هایی تقسیم می‌شود که هر کدام نمای متفاوتی از خانه و ساختاری متفاوت، خاص و زیبا ایجاد می‌کند.

اجرای نمای کرتین وال

  1. اجرای نمای کرتین وال فیس کپ یا درپوش‌دار ( face cap )

   جهت اجرای این نمای کرتین وال نیز مانند سایر سبک‌های نمای کرتین وال از سازه‌های آلومینیومی عمودی و افقی برای قاب‌بندی نما استفاده می‌شود. صفحات افقی را لامل‌هاي افقي ترنسم و لامل‌هاي عمودی را موليون می‌نامند. درپوش‌های به کار رفته در  نمای کرتین وال فیس کپ دارای اشکال مختلف (گرد، دوکی، مستطیل) بوده و با طول و عمق متفاوت قابل استفاده است، اما عرض این درپوش‌ها از 5 سانتی‌متر بیشتر نمی‌شود و گزینه‌ای برای انتخاب رنگ آن‌ها بر پایه طرح معماری وجود دارد. در اجراي نماي کرتين وال، به طور معمول لامل افقي یا ترنسم در سايز طولي کوچکتري نسبت به موليون نمایش داده مي‌شود.اجرای نمای کرتین وال فیس کپ

  2. اجرای نمای کرتین وال فریم لس یا بدون درپوش

   در اجرای نمای کرتین وال فریم لس برعکس نمای فیس کپ، درپوش خارجی نما وجود ندارد. در این نما از چسب‌های ویژه‌ای برای ثابت کردن شیشه در فضای بین لامل‌ها استفاده می‌شود. روش کار به این شکل می‌باشد که شیشه تولید شده در کارخانه در یک کلاف آلومینیومی قرار می‌گیرد و در فضای بین لامل‌ها ثابت می‌شود. در این حالت به دلیل نداشتن فیس کپ‌ها، نمای خارجی به شکل یک آینه یکنواخت دیده می‌شود. فضای خالی بین هر مدول 2سانتی متر بیشتر نیست. در طراحی بعضی از شرکت‌ها تنها با افزودن یراق آلات لازم می‌توان هر مدول را مخفیانه باز کرد.نمای کرتین وال فریم لس

  3. اجرای نمای کرتین وال سمی فریم لس

   اجرای نمای کرتین وال سمی فریم لس با نام نیم فریم نیز شناخته می‌شود. در حقیقت منوط به طرح معماری از درپوش، در یکی از جهات افقی یا عمودی، در جهت دیگر از لاستیک یا چسب برای ثابت کردن شیشه به کار گرفته می‌شود. در حقیقت اجرای نمای کرتین وال این سیستم ترکیبی بی‌نظیر از کرتین وال بدون فریم و کرتین وال فیس کپ است که جلوه‌ای کاملا متفاوت به نمای بیرونی ساختمان می‌دهد.

  4. اجرای نمای کرتین وال یونیتایز

   اجرای نمای کرتین وال یونیتایز با نام مدولار همچنین شناخته می‌‍شود. تقریباً همه مرحله‌های ساخت در کارخانه تولیدی انجام می‌شود، به این معنی که نمای ساختمان بر پایه اندازه‌گیری‌ها و طرح‌های دقیق به قطعات کوچکتر یا پنل‌های کوچکتر تقسیم می‌شود. تمامی اجزای آن اعم از پروفیل و اتصالات و یراق آلات و … در کارخانه مونتاژ می‌شود و در نهایت شیشه و سایر پرکننده‌ها نصب و تکمیل می‌گردد. مدول‌ها به محل پروژه منتقل می‌شوند. هر یک از مدول‌ها به روش هنگینگ بر روی بدنه ساختمان در مکانی مشخص در کنار یکدیگر نصب می‌شوند.

   بر اساس نحوه ساخت و نصب، کرتین وال‌ها به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: کرتین وال‌های متحرک که به صورت مرحله به مرحله نصب می‌شوند و کرتین وال‌های تکی که با مدول‌های شیشه‌ای یا به شکل یکجا تعبیه می‌شوند. کرتین وال‌های جداشونده به شکل قطعات جداگانه تولید شده و در ساختمان بهم وصل می‌شوند. در مقابل، برخی از کرتین وال‌ها به طور کامل در کارخانه مونتاژ شده، به ساختمان منتقل شده و روی آن نصب می‌شوند.

   اجرای نمای کرتین وال یو چنل

  5. اجرای نمای کرتین وال فول فریم لس یا یو چنل

   در این روش ابتدا قطعات عمودی یا مولین و قطعات عرضی یا ترنزوم بر روی سازه تعبیه می‌شوند. بازوشوها کاملا مخفی هستند و داخل لامل‌ها قرار گرفتند و شما نمی‌توانید مشخص کنید که کدام پنجره را می‌توان تا کرد و کدام پنجره را ثابت کرد.

اجرای نمای کرتین وال فول فریم لس

مقاله انواع نمای کرتین وال را مطالعه کنید.
بیشتر بدانید

مزایای اجرای نمای کرتین وال با خدمات مهندسی

خدمات مهندسی و طراحی نما عملی می‌باشد که می‌تواند مخارج اجرای کرتین وال را به میزان قابل توجهی برای شما کاهش دهد. اگر بخواهیم در مورد تمام عواملی که خدمات مهندسی را در اجرای نمای کرتین وال مهم می‌کند دقیق‌تر بگوییم، بایستی بگوییم:

 • ریسک و زمان را کاهش دهید
 • کاهش هزینه 
 • تامین نیازهای اپتیکی یا نوری، حرارتی و صوتی با تعیین ساختار شیشه‌ای مناسب
 • با تعدیل سطح جلویی بازتاب مواد را کاهش می‌دهد.
 • پیشرفت پروژه بر اساس برنامه‌ریزی دقیقخدمات مهندسی نمای کرتین وال

مجری اجرای نمای کرتین وال

جهت اجرای نمای کرتین وال روش‌های کاربری متفاوتی وجود دارد. این که کدام روش برای پیاده‌ کردن کرتین وال به کار گرفته شود، وابسته به استحکام سازه‌ای و خطوط نمایان نما دارد. پیمانکار کرتین وال با بررسی تمامی شرایط و توجه به بودجه کارفرما، وظیفه دارد تا بهترین سیستم اجرای نمای کرتین وال را به کارفرما پیشنهاد دهد.

مجری اجرای نمای کرتین وال

اختلاف کرتین وال با ترمال بریک در چیست؟

اجرای نمای کرتین وال در مقایسه با ترمال بریک با سرعت بیشتری انجام می‌شود و قیمت کمتری دارد. این نما در برابر زلزله مقاوم بوده و عایق خوبی در برابر گرما و انرژی می‌باشد.

پیشنهادات شرکت برای اجرای نمای کرتین وال

شرکت نما تجارت آوش پیشنهادهای فنی و اجرایی خود را به صاحبان پروژه‌های ویلایی معمولا به سه روش ذیل اریه می‌نماید:

 1. گزینه پیشنهادی شماره یک: اجرای کرتین وال به روش استراکچرال فولادی

اولین پیشنهاد این شرکت شامل اجرای اسکلت فولادی و نصب دماغه مخصوص کرتین وال بر روی آن می‌باشد. در این شیوه هیچ‌گونه محدودیتی برای اجرای نمای کرتین وال وجود ندارد.

 1. گزینه پیشنهادی شماره دو: اجرای کرتین وال به روش تقویت با مقاطع استاندارد فولادی insert

در این روش پروفیل‌های استاندارد از جنس فولاد با پوشش ضدزنگ با کاور کرتین وال به کار گرفته می‌شود. برای این منظور سیستم مخصوصی توسط شرکت تولید کننده محصولات کرتین وال طراحی و تولید می‌گردد.

 1. گزینه پیشنهاد شماره سه: اجرای کرتین وال آلومینیومی

این پیشنهاد گزینه اقتصادی این شرکت و شامل اجرای نمای کرتین وال آلومینومی است. با توجه به خواست طراحان مبتنی بر استفاده دهانه‌ها در حدود دو متر، می‌توان با تقویت اتصالات و خود لامل‌های عرضی به خواست مهندسان مشاور پاسخ مناسب ارائه نمود. اما از نظر مهندسان این شرکت در صورت امکان تقسیم‌بندی دهانه‌ها تا 90/1 بدون نیاز انجام تقویت اعضای کرتین وال می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

اجرای نمای کرتین وال در تهران با بالاترین کیفیت

نکته مهم در طراحی نمای کرتین وال در تهران این می‌باشد که مهندس نقشه‌بردار بایستی از ساختمان نقشه‌برداری کند تا کدهای ارتفاعی ضروری و ابعاد بازشوهای سازه در اختیار طراح برای ایجاد یک طرح دقیق و کاملاً بهینه برای ساخت و ساز قرار گیرد.

از آن‌جایی که این نما یکی از نماهای مهندسی است و همه شرکت‌های مهندسی قدرت اجرای آن را ندارند. در این نما بایستی اطلاعات ویژه مربوط به بدنه نما وصل شده باشد و همه اعداد صحیح باشد. دقت مورد نیاز اجرای نمای کرتین وال به حدی است که خطای یک یا دو میلی متری در نصب لامل‌ها و سایر قسمت‌های نمای کرتین وال باعث عدم تطابق صفحات شیشه‌ای و جا نرفتن پانل‌ها می‌شود.

نما تجارت آوش به عنوان اجرا کننده نمای خشک، بیش از ده سال تجربه در زمینه طراحی و اجرای نمای کرتین وال در تهران و دیگر شهرستان‌ها را دارا می‌باشد. جهت دیدن نمونه پروژه و دریافت کاتالوگ‌ها با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم روش مراحل اجرای نمای کرتین وال را بدانیم و جزئیات کاربردی این نمای پرطرفدار را توضیح دهیم. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید متشکریم. اگر سوالی در مورد اجرای نمای کرتین وال دارید در قسمت نظرات همین مقاله با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید. تیم مهندسین نما تجارت آوش آماده است تا جهت راهنمایی بهترین روش نصب و اجرای نمای کرتین وال به شما کاربران عزیز با مشاوره رایگان کمک نماید.

جهت مشاوره و خرید تماس بگیرید
09127957099 09125595841

سوالات متداول درباره اجرای نمای کرتین وال

با انتخاب روش اجرا، بایستی بر پایه استحکام سازه ساختمان خود تصمیم بگیرید. نما تجارت آوش بسته به ارتفاع ساختمان نوع پروفیل و نحوه اجرا را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد نمای ساختمان با ما تماس بگیرید.
بسته به نوع کرتین وال و کاربرد آن امکان ایجاد بازشو در کرتین وال وجود دارد.
آب‌بندی با انواع لاستیک آب بندی و گاهی با چسب آب‌بندی می شوند.
نحوه نصب و شکل ظاهری آن‌ها متفاوت است، به این صورت که در نمای فریم لس هیچ قاب دور شیشه وجود ندارد.
4.2/5 - (5 امتیاز)

6 دیدگاه. Leave new

 • سلام، قیمت اجرای نمای کرتین وال چقدر است؟

  پاسخ
  • سلام
   وقت بخیر
   محاسبه دقیق قیمت نمای کرتین وال به مواردی مانند اندازه پروژه، ابعاد لامل‌ها، ترکیب شیشه و ارتفاع ساختمان وابسته است.
   برای استعلام قیمت پروژه واقعی، باید این اطلاعات را از مشاور، طراح پروژه یا یک شرکت که خدمات مهندسی نما را انجام می دهد، دریافت کنید.

   پاسخ
 • سلام
  به چه علت به شرکت آوش جهت اجرای نمای کرتین وال و خرید شیشه و پروفیل اعتماد کنم؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   نما تجارت آوش یک شرکت تولید کننده پروفیل و شیشه معتبر است و نزدیک‌ترین کارخانه به محل پروژه را انتخاب می کند تا هزینه ارسال را برای شما کاهش دهد.

   پاسخ
 • سلام، بنده می‌خواهم با تولید کننده کار کنم، آیا شما جهت اجرای نمای کرتین وال تولید کننده هستید یا واسطه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   اصولاً اصطلاح تولید کننده در بحث نمای کرتن وال صحیح نمی‌باشد و اصطلاح مجری صحیح‌تر است. ولی اگر در حوضه نمای کرتین وال نیاز به پیش ساختگی داشته باشد، تمامی مراحل درکارگاه تولید نمای شرکت نما تجارت آوش انجام خواهد شد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed