پنجره‌های آلومینیومی نرمال چیست

پنجره نرمال
پنجره‌های آلومینیومی نرمال، پنجره‌هایی معمولی هستند که ماهیت عایق بودن در برابر سرما و گرما را دارا نیستند. این پنجره‌ها در برابر گرد و غبار محیط بیرون همچنین آلودگی صوتی کاملا عایق هستند اما نمی‌توانند مانند پروفیل ترمال بریک در برابر انرژی از خود مقاومت نشان بدهند. از آن‌جایی که در این پنجره‌ها از پلی‌آمید استفاده نمی‌شود، باید بهترین یراق‌آلات را در تولید آن به‌کار برد.

در گذشته در بسیاری از ساختمان ها از این پنجره ها برای بازشو استفاده می‌شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، پنجره‌هایی با فناوری نوین‌تر، مانند ترمال بریک به کار برده می‌شود.

پنجره‌های نرمال در واقعا ساده ترین نوع پروفیل‌های آلومینیومی هستند که در صنعت ساختمان سازی استفاده می‌شوند. در این مقاله این پنجره‎ آلومینیومی نرمال را مورد بررسی قرار دادیم. مهم ترین نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم، عبارتند از:

پنجره‌های آلومینیومی نرمال در واقع پنجره‌هایی معمولی هستند که در برابر انتقال انرژی از مقاومت کافی برخوردار نیستند.
در پنجره های نرمال بریک برخلاف ترمال بریک از تیغه پلی آمید استفاده نمی‌شود.
سبکی پروفیل‌های نرمال نسبت به پروفیل ترمال بریک باعث می‌شود تا از هزینه کمتری نیز برخوردار باشد.

 

پنجره آلومینومی نرمال چه تفاوتی با پنجره های ترمال بریک دارد؟
عایق بودن در برابر سرما و گرما وجه تمایز پنجره ترمال و نرمال است. در واقع پنجره‌های ترمال چون در درون پروفیل خود دارای یک لایه پلی آمید هستند به خوبی از انتقال حرارت جلوگیری کرده و حرکتی مثبت در جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ایجاد می کنند.

پنجره‌های نرمال وزن کمی دارند و نسبت به ترمال بریک ها سبک تر هستند. به همین علت قیمت پنجره نرمال از قیمت ترمال بریک پایین ‌تر است.

 

منبع

امتیاز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed