مراحل اجرای نمای کرتین وال

شرکت نما تجارت آوش بعد از عقد قرارداد، طبق مراحل اجرای نمای کرتین وال (فرآیند نقشه‌برداری – طراحی نمای کرتین وال و مدول‌بندی – مدلینگ نمای کرتین وال – واردات و تولید پروفیل‌ها، لاستیک‌ها، یراق آلات، شیشه و غیره – تولید پلیت‌ها و مصالح زیرسازی – اجرای زیرسازی آهنی و آلومینیومی – آماده‌سازی و مونتاژ کردن قطعات نمای کرتین وال – نصب نمای کرتین وال – ارائه دفترچه راهنما) برای اجرای نمای کرتین وال به شرح زیر اقدام می‌نماید.

جهت خرید و استعلام قیمت نمای کرتین وال می‌توانید با شماره‌های
09127957099 و 09125595841 تماس بگیرید.

فرآیند نقشه‌برداری

این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال شامل سه مرحله زیر است:

 1. زدن دستک‌های راهنما

در این بخش از مراحل اجرای نمای کرتین وال قبل از نقشه‌برداری ساختمان ابتدا در کلیه عوارض در طبقات از پروژه دستک‌های راهنما عمود بر سازه نصب می‌شود که تا آخرین مراحل نصب این دستک‌ها مبنای نصب نما خواهد بود.

 1. نقشه‌برداری

تیم نقشه‌برداری این مجموعه با دوربین‌های توتال استیشن مامور برداشت دقیق کلیه عوارض ساختمان و همچنین دستک‌های راهنما خواهند بود.

 1. پیاده‌سازی نقاط و ارائه ازبیلت

پس از نقشه‌برداری کامل پروژه سرپرست تیم نقشه‌برداری کلیه نقاط برداشت شده را منتظم کرده و ازبیلت ساختمان را تهیه می‌نماید.

پیاده‌سازی نقاط و ارائه ازبیلت

طراحی نمای کرتین وال و مدول‌بندی

در این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال دفتر فنی این مجموعه با توجه به ازبیلت واقعی پروژه، 3D نمای ساختمان را منطبق بر وضع موجود کرده و مدول‌بندی واقعی نما را تکمیل می‌نماید. پس از اخذ تاییدیه روی مدول‌بندی واقعی اقدام به ارائه 3D و ساخت ماکت نمای ساختمان می‌نماید.

طراحی نمای کرتین وال و مدولبندی

مدلینگ نمای کرتین وال

در این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال با توجه به نوع خاص برش مقاطع کرتین وال در بخش پنجره‌ها لازم است قبل از اجرا کلیه برش‌ها مدلینگ و تست‌های لازمه روی آن به انجام رسد.

مقاطع پروفیل در بخش اسپایدر نمونه‌سازی شده تا در صورت اشکال مورد بازبینی قرار گیرد.

مدلینگ کرتین وال

واردات و تولید پروفیل‌ها، لاستیک‌ها، یراق آلات ، شیشه و غیره

این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال شامل چهار مرحله زیر است:

 1. تولید و یا واردات پروفیل در بخش کرتین وال

با توجه به فرم پروژه پروفیل‌های بخش کرتین وال با توجه به پیشنهاد سیستم که در ادامه ارائه می‌گردد و بسته به کمپانی سازنده میتوان از داخل یا خارج تهیه نمود.تولید پروفیل کرتین وال

 1. تولید پروفیل‌های آلومینیومی در بخش زیرسازی

این بخش با توجه به بومی‌سازی زیرسازی تماماً در ایران تولید و در دسترس قرار دارد.

 1. لاستیک‌ها و یراق آلات

کلیه لاستیک‌ها، یراق آلات از جنس مرغوب وارداتی بسته به سیستم مورد استفاده تهیه و اجرا می‌گردد.

 

 1. لاستیک ها و یراق آلاتشیشه

نوع و مشخصات شیشه با توجه به خواست کارفرما و مقدورات پروژه، تعیین و بنا بر نوع قرارداد نسبت به سفارش شیشه به کارخانه تامین کننده اقدام می‌گردد.

شیشه دو جداره در تولید نمای کرتین وال

تولید پلیت‌ها و مصالح زیرسازی

این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال شامل دو مرحله زیر است:

 1. تولید پلیت‌ها

در این بخش از مراحل اجرای نمای کرتین وال نمونه پلیت طراحی شده و تست شده با ورق فولادی تولید شده و سپس گالوانیزه می‌گردد. این مرحله در کارخانه این مجموعه به انجام می‌رسد.

 1. مصالح زیرسازی

مصالح مصرفی غیرتخصصی از قبیل الکترود، پیچ و مهره و… از معتبرترین برندهای موجود بازار و با تایید کارفرما تهیه می‌گردد.

اجرای زیرسازی آهنی و آلومینیومی

این مرحله از مهم‌ترین مراحل اجرای نمای کرتین وال از بخش‌های فعالیت نمای کرتین وال می‌باشد. کلیه مقاطع جوش‌ها و اتصالات تحت آزمایشات غیرمخرب (NDT)قرار می‌گیرد.

اجرای زیرسازی آهنی و آلومینیومی در اجرای نمای کرتین وال

آماده‌سازی و مونتاژ کردن قطعات نمای کرتین وال

در این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال تولید و مونتاژ قطعات مختلف نما (کریتن وال، ورق آلومینیومی و شیشه) به صورت همزمان در دو یا چند کارخانه بنا بر پیشنهاد اجرائی این شرکت اقدام می‌گردد.

کلیه مراحل آماده‌سازی لامل‌ها کرتین وال برای نصب نمای کرتین وال، مونتاژ اولیه لامل‌ها و دمونتاژ و ارسال لامل‌ها به کارگاه، در کارگاه این مجموعه در کارگاه تولیدی شرکت نما تجارت آوش به انجام می‌رسد. کلیه قطعات تولید شده توسط مجموعه QC این شرکت بازرسی و تایید می‌گردد.

  1. کارگاه کرتین وال 
    کارگاه کرتین وال
  1.  
 1. کارخانه شیشه

در این بخش از مراحل اجرای نمای کرتین وال ابعاد و نقشه‌های ساخت شیشه به کارخانه شیشه طرف قرارداد ارسال گشته، با هماهنگی لازم نسبت به دریافت شیشه‌های مذکور در محل‌های مناسب اقدام می‌گردد.

 1. بازشوها

بعد از نصب نردبان‌های کرتین وال نصب به ساخت بازشوها در کارگاه این شرکت و سفارش شیشهها به کارخانه شیشه اقدام می‌گردد.

نصب نمای کرتین وال

در این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال اکیپ مستقر در کارگاه، پس از اتمام زیرسازی که منطبق بر برنامه زمان‌بندی پروژه می‌باشد. نسبت به نصب قطعات وارد شده به کارگاه پروژه با توجه به نقشه جانمایی قطعات اقدام می‌گردد.

نصب نمای کرتین وال

کلیه مراحل اجرای نمای کرتین وال طبق استانداردهای ابلاغی شرکت‌های تامین کننده مصالح (کرتین وال ، شیشه ، ورق و غیره) در حین نصب توسط عوامل اجرا رعایت می‌گردد، اسناد و مدارک از تولید تا نصب قطعات همراه نقشه‌ها اجرای به کارگاه ارائه می‌گردد.

اجرای نمای کرتین وال

ارائه دفترچه راهنمای مراحل اجرای نمای کرتین وال

در این مرحله از مراحل اجرای نمای کرتین وال دفتر فنی این مجموعه ضمن ارائه کلیه استانداردها و کدهای مورد استفاده در تمامی موارد، از مرحله طراحی تا اجرای نمای کرتین وال و همچنین پروسه  QCپلان را با کلیه جداول مربوطه به کارفرمای محترم پروژه ارائه می‌نماید. ضمیمه جداول ذکر شده تمامی نقشه‌های تولید و نصب می‌باشد و ضمیمه بعدی نقشه‌های مربوط به تامین و نگهداری نما برای مدت گارانتی و وارانتی و پس از آن می‌باشد. (متد کتابچه‌ای که ارائه می‌گردد. بر اساس کارکرد شرکت‌های معتبر دنیا بوده و می‌تواند به عنوان رفرنس بین المللی تلقی گردد.)

سخن پایانی

در نهایت به این پی‌آمد می‌رسیم که امروزه استفاده از سیستم‌های مدرن مانند نمای کرتین وال مفیدتر از روش‌ها و نماهای قدیمی است. اجرای نماهای جدید کمک قابل توجهی به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و همچنین تسریع دوره اجرای نمای کرتین وال کرده است. در طی مراحل اجرای نمای کرتین وال هیچ باری به اسکلت یا قسمت اصلی ساختمان وارد نمی‌شود و هرگونه فشار اضافی ناشی از حوادثی مانند باد شدید یا زلزله با کمک این مراحل اجرای نمای کرتین وال کنترل می‌شود.

جهت مشاوره و خرید تماس بگیرید
09127957099 09125595841

سوالات متداول مراحل اجرای نمای کرتین وال

مهم‌ترین تفاوت و در واقع مزیت نمای کرتین وال نسبت به سایر نمای ساختمان‌ها این است که فشار را از اسکلت اصلی ساختمان کم می‌کند. اجرا، زیرسازی، نصب و راه اندازی نمای کرتین وال در جلوی ساختمان است. به همین دلیل این سطح به بدنه اصلی سازه فشار وارد نمی‌کند، از طرفی ساختمان را به خوبی از آسیب‌های ناشی از ضربه، زلزله و ... محافظت می‌کند.
محدود به نمای ساختمان نیست و می‌توان آن را در ساخت در و پنجره‌های شیشه‌ای، سقف و پارتیشن شیشه‌ای به کار گرفت. دو نوع کرتین وال برای سقف شیشه‌ای ثابت و متحرک وجود دارد که می‌تواند با استفاده از در و پنجره‌های شیشه‌ای ظاهری مدرن و شیک به ساختمان بدهد.
اگر منظور تولید قطعات آلومینیومی باشد، خیر. ما تولید کننده آلومینیوم نیستیم ولی اگر منظور پیش ساختگی نما باشد، بله. تمامی مراحل برش و اسمبلینگ نمای کرتین وال در کارگاه تولید نمای این شرکت انجام می‌شود.
4.8/5 - (5 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه. Leave new

 • سلام
  وقت بخیر
  برای استعلام قیمت طراحی و مراحل اجرای نمای کرتین وال ممنون میشم راهنمایی بفرمائید؟

  پاسخ
  • سلام
   در صورت عقد قرارداد با شرکت نما تجارت آوش تمامی مراحل طراحی و ترسیم نما و ایجاد تصاویر سه بعدی و رندرهای مربوطه رایگان انجام می‌شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed