تاثیر رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی

در دنیای مدرن امروز کمتر کسی را می توان یافت که دکوراسیون داخلی و نمای خارجی برایش اهمیتی نداشته باشد و ساده از کنارش عبور کند. امروزه پنجره دوجداره یکی از پرکاربرد ترین عنصر در ساختمان ها می باشد که در انواع مختلفی از قبیل upvc  و آلومینیوم ، نماهای فریم لس و… به بازار عرضه شده است. این پنجره ها با نمونه های معمولی تفاوت زیادی دارند. اینکه چرا میزان تقاضای استفاده از پنجره و شیشه های دوجداره روز به روز بیشتر شده و این نماها جایگزین نماهای دیگر شده است یکی به این علت است که برای استفاده  بهتر از انرژی خورشیدی و کاهش دمای اطراف به نماهایی نیازمندیم که انتقال دهنده نور بیرون به داخل ساختمان باشد و دوم وجود زیبایی در ساخت ، رنگ بندی و ماندگاری بالای این پنجرهاست.

معماران و دست اندرکاران صنعت ساختمان؛ معمولاً در طراحی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی از تکنولوژی بسیاری بهره می برند که یکی از آنها استفاده از پنجره های دوجداره UPVC  متناسب با طراحی نما و دکوراسیون داخلی است. تمام اجزای پنجره دوجداره بر زیبایی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان تاثیر بسزایی دارد، اما یکی از مهم ترین اجزای آن قاب، یا چارچوب و یا فریم آن است که صرفنظر از متریال به کار رفته در آن، وقتی با مکان و کاربرد آن در جایی که مورد استفاده قرار می گیرد همخوانی داشته باشد بر زیبایی ، جلوه نما و دکوراسیون داخلی ساختمان شما تاثیر به سزایی دارد. موضوع رنگ و نمای پنجره ها نیز در این زمینه بسیار قابل توجه است. از این رو و به منظور برآوردن نیازهای مشتریان بسیاری از تولید کنندگان پروفیل های upvc  تکنولوژی  روز آن را در اختیار گرفته اند تا بتوانند رنگ‌های انتخابی را تولید ‌کنند. شایان ذکر است یکی از مزیت های درب و پنجره های Upvc رنگ پیش فرض سفید آن می باشد و هرچه رنگ آن سفید تر و براق تر باشد بهتر است باشد چرا که در مقابل اشعه ماورای بنفش که برای انسان مضر است مقاوم ترند.

 انواع قاب پنجره دوجداره

یکی از اجزای مهم پنجره دوجداره. نوع قابی که انتخاب می کنیم در زیر به انواع قاب های پنجره دوجداره و رنگ بندی آن ها اشاره خواهیم کرد:

1- قاب آلومینیومی پنجره دوجداره محکم و در عین حال سبک هستند و تحمل وزن شیشه دوجداره سنگین را نیز دارند. هر نوع شیشه ای را می توان بر روی آنها نصب کرد. این قاب ها دارای رنگ بندی های بسیار متنوعی هستند و قابلیت هماهنگی با هر نوع دکوراسیون داخلی را دارند. البته باید اضافه کرد که این قاب ها به عایق اتلاف انرژی نیستند و در معرض آلودگی و رطوبت دچار آسیب خواهند شد.

2- قاب چوبی پنجره دوجداره از جمله فریم هایی است که عایق حرارتی بسیار خوب و کارآمدی هستند. چوب را می‌توان به هر شکلی درآورد و قابلیت تغییر نیز دارند.

3- قاب upvc پنجره دوجداره در شکل اندازه و رنگ های متنوعی اند و می توان در طیف رنگی و طرح های گوناگونی از جمله طیف چوب تولید شود. قاب های upvc، عایق دما، جریان الکتریسیته،ضد اشتعال و آتش سوزی هستند. به دلیل وجود فضاهای خالی در ساختار قاب پنجره های upvc این قاب ها با لایه های عایق پر شده و مانع انتقال حرارت به محیط خارجی می شوند. استفاده از این قاب ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

4- قاب فایبر گلاس پنجره دوجداره دارای دوام و مقاومت بالای هستند. قاب های فایبرگلاس نسبت به انواع قاب های دیگر بخصوص قاب های چوبی بسیار عایق می باشد.

5- قاب کامپوزیت پنجره دوجداره از فرآورده های کامپوزیتی چوبی ساخته می‌شوند. تبادل حرارت در قاب های کامپوزیت مانند قابهای چوبی معمولی خوب است، اما دوام آنها در برابر پوسیدگی بسیار بیشتر از چوب می باشند.

6- قاب آهنی پنجره دوجداره نیز به صورت دو جداره قابل ساخت هستند که بزرگ‌ترین ویژگی آنها قیمت مناسبشان می باشد. قابهای آهنی قابل ترمیم اند و در صورت شکستگی لولاها دوباره ترمیم می‌شوند. دارای قابلیت رنگ پذیری مناسب هستند و می توان آنها را مناسب با هر سلیقه ای رنگ زد. البته این قابها مشکلات عایق پنجره  آلومینیومی را نیز دارند و زنگ زدگی به مرور زمان از دیگر مشکلات پنجره هایی با قاب های آهنی می باشد.

 

منبع

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed